W ramach konkursu przyznane zostaną trzy stypendia dla badaczek kończących prace nad swoją rozprawą doktorską oraz dwa stypendia dla badaczek kończących prace nad swoją pracą habilitacyjną.
Nabór: od 2 kwietnia do 1 maja 2014r.
W ramach konkursu przyznane zostaną trzy stypendia dla badaczek kończących prace nad swoją rozprawą doktorską oraz dwa stypendia dla badaczek kończących prace nad swoją pracą habilitacyjną.
Zgłaszane prace muszą dotyczyć tematu „Czy nauka i technika potrafią sprostać starożytnemu wezwaniu: Poznaj samego siebie?”. Organizatorem konkursu jest Fundacja na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi.
Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich, studentów uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwentów szkół, którzy chcieliby studiować na uczelniach amerykańskich, szczególnie na Uniwersytecie Harvarda. Laureaci konkursu uzyskają możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w tygodniowym pobycie w USA z wizytą na Uniwersytecie Harvarda.
Konkurs adresowany jest doktorantów w polskich uczelniach i instytucjach naukowych, którzy w roku realizacji stypendium będą uczestnikami ostatnich 2 lat studiów doktoranckich i których rozprawa doktorska będzie ukończona nie wcześniej, niż po powrocie ze stypendium.
można składać wnioski w ramach studenci i doktoranci, którzy chcieliby wyjechać na semestralne stypendium do Niemiec, mogą składać wnioski w ramach konkursu organizowanego przez GFPS. Przyznane stypendium będzie dotyczyło semestru zimowego 2014 r. Miesięczna wysokość stypendium wynosi do 580 euro.
Konkurs na stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców., którzy w momencie składania wniosku, nie ukończyli 35. roku życia.
Stypendium może być przyznane maksymalnie na okres trzech lat. Wnioski mogą być składane przez młodych naukowców, którzy są zatrudnieni na uczelniach, instytutach badawczych lub w instytutach Polskiej Akademii Nauk i prowadzą badania z dowolnej dziedziny naukowej.
Więcej: http://www.nauka.gov.pl/stypendia-dla-mlodych-naukowcow/stypendia-naukowe-dla-wybitnych-mlodych-naukowcow-wnioski-w-roku-2014-ix-edycja-konkursu.html
Nabór: do 31 marca 2014r.
Zgodnie z informacjami organizatorów zgłoszenia mogą przesyłać studenci studiów I i II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, którzy do dnia 1 marca 2014 r. nie ukończyli 28. roku życia. Kandydat do tytułu Najlepszego Studenta Rzeczpospolitej Polskiej musi mieć także średnią ocen nie niższą niż 4.0. Dodatkowymi atutami, które zwiększają szansę na zostanie laureatem konkursu, są:
Więcej: http://www.studenckinobel.pl/
Nabó: do 31 marca 2014r.
Nagrody przyznawane są indywidualnie lub zespołowo w kategoriach badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa oraz badań na rzecz rozwoju gospodarki.
W ocenie złożonych wniosków pod uwagę brane są następujące kryteria:
Więcej: http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/zaproszenie-do-skladania-wnioskow-o-nagrody-ministra_20140122.html
Nabór: do 31 marca 2014r.
Nagrody przyznawane są w kategoriach: osiągnięcia naukowe, osiągnięcia dydaktyczne oraz osiągnięcia organizacyjne nauczycieli akademickich. Za:
Więcej: http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/komunikat-w-sprawie-nagrod-ministra-dla-nauczycieli-akademickich_1.html
Nabór: do 31 marca 2014r.
Do konkursu mogą być zgłoszone projekty planowane do realizacji przez młodych
naukowców, tj. osoby prowadzące działalność naukową, które do dnia złożenia wniosku
nie ukończyły 35 roku życia, jeśli wyniki ich badań zostały opublikowane lub przyjęte
do publikacji w czasopismach naukowych, ujętych w części A lub C.
Więcej: http://www.nauka.gov.pl/iuventus-plus/ogloszenie-iv-konkursu-w-ramach-programu-iuventus-plus.html
Nabór: do 31 marca 2014r.
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego nie ponosi
odpowiedzialności za treść zamieszczonych tu materiałów. Treści i
opinie zawarte na tych podstronach są prywatnym zdaniem ich autorów i
nie stanowią oficjalnego stanowiska Uniwersytetu Kardynała Stefana
Wyszyńskiego.
Copyright © 2024 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o cookies